01.05 (piątek)

Zbiórka i wyjazd o godz. 6.00 z Zabrza Biskupic, przejazd przez Czechy do Austrii. Przyjazd do Wiednia przed południem. Spotkanie z przewodnikiem i objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring powstałą z końcem XIX w. w miejscu murów obronnych miasta. Tutaj znajdują się słynne budowle tj.: Opera Wiedeńska, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Na Placu Karola zobaczymy najbardziej imponujący kościół św. Karola Boromeusza, zbudowany z początkiem XVIII w. po epidemii dżumy jako świątynia dziękczynna. Przy placu Karola znajduje się również Muzeum Miasta Wiednia, Musikverein – Towarzystwo Przyjaciół Muzyki, rodzima instytucja samych Filharmoników Wiedeńskich i miejsce wykonywania słynnych na cały świat koncertów noworocznych. W pawilonie Secesji podziwiać można jedno z najważniejszych dzieł Gustawa Klimta – „Fryz Bethovena“. Na przeciwko Secesji natomiast znajduje się “Künstlerhaus”zrzeszający wiedeńskich artystów i Uniwersytet Techniczny, na którym studiowali bracia Strauss(!). Następnie przejedziemy do Domu Hundertwassera - „bajkowej budowli”, na której dachach-ogrodach rosną się dziesiątki drzew i krzewów.. Pospacerujemy najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczymy Albertinę, cesarska rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową i Katedra św. Szczepana. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

02.05 (sobota)

03.05 (niedziela)

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem i transfery na miejscu,
  • 2 noclegi (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami), 2 śniadania i 2 obiadokolacje,
  • zwiedzanie z wykfalifikowanym przewodnikiem,
  • ubezpieczenie,
  • opiekę kapłana.

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (dla chętnych: opera 7euro, krypty cesarskie 6,50 euro, skarbiec 9euro, komnaty cesarskie w Hofburg 15,00euro, Schonbrunn 16,00euro),
  • dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
Wszystkie pola z * są wymagane.
Pielgrzymki Gliwice

Duszpasterstwo Turystyki i Wypoczynku
Diecezji Gliwickiej


ks. Adam Laszewski
info@pielgrzymki-gliwice.pl


ZADZWOŃ

Telefon501-058-128 lub 690-49-49-79
więcej

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy wysyłać informacje o nowych pielgrzymkach i relacjach z wyjazdów. Gorąco polecam!