Śniadanie. Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Akabane, w Tokio, wybudowanym po wojnie przez polskich franciszkanów z misji św. Maksymiliana Marii Kolbe. Przy kościele znajduje się przedszkole Rycerstwa Matki Bożej zwane instytutem św. Maksymiliana Marii Kolbe. Wizyta w ratuszu tokijskim, wjazd na 45 piętro i widok na Tokio. Zakwaterowanie w Kawasaki, na terenie tzw. większego Tokio. Nocleg.
Śniadanie. Tokio, Asakusa, najstarsza część Tokio, świątynia buddyjska Sensoji, chram shintoistyczny, Park Sumida, w którym po wojnie, przybyły do Japonii ze św. Maksymilianem Marią Kolbe, br. Zenon Żebrowski udzielał pomocy ofiarom wojny, Msza u polskich sióstr Opatrzności Bożej w Tokio, przejazd do Akity. Obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Sanktuarium maryjne w Akicie w północnej Japonii, miejsce objawień maryjnych. W kościele pw. Matki Zbawiciela przy klasztorze Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego obecnego w Najświętszym Sakramencie, znajduje się figurka Matki Bożej, za pośrednictwem której w 1973 r. miały miejsca 3 objawienia. Drewniana figurka 101 razy roniła łzy w latach 1975-81. Łzy zostały przebadane laboratoryjnie i stwierdzono, że są to łzy ludzkie, przejazd z Akity do Omiya. Obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Przejazd do Kioto. Kioto to dawna stolica Japonii, miasto pełniło funkcję stolicy od IX w. do 1868r., Msza w katedrze, wizyta w świątyni buddyjskiej Złoty Pawilon i w chramie shintoistycznym Inari, uliczka Pontocho, z licznymi restauracyjkami, do których przybywają gejsze, przejście nad rzekę Kamo, przy której spalonych zostało w 1622 r. za wiarę 52 japońskich katolików. Obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Przejazd do Nagasaki, wizyta w muzeum chrześcijaństwa i pod pomnikiem 26 świętych męczenników, czyli św. Pawła Miki i towarzyszy, wizyta w japońskim Niepokalanowie w Hongochi, Msza w kaplicy przy klasztorze franciszkanów konwentualnych, zgromadzenia założonego przez św. Maksymiliana M. Kolbe, wulkan Unzen miejsce męczeństwa japońskich katolików. Obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Isahaya, Konagai, żeński Niepokalanów w Japonii, założony przez następcę św. Maksymiliana, o. Mieczysława Marię Mirochnę, przejazd do Nagasaki, kościół Oura, miejsce ujawnienia się chrześcijan japońskich, w miejscowym seminarium filozofię 2 lata wykładał św. M.M. Kolbe, katedra Urakami, Muzeum wybuchu bomby atomowej, przejazd do Shimonoseki, malowniczego miasta portowego, przez które przepływał św. Franciszek Ksawery. Obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Miasto portowe Shimonoseki, przejazd do Hiroshimy, Msza w katedrze, przejście do Park Pokoju, gdzie w 1981 r. „Apel pokoju” wygłosił św. Jan Paweł Wielki, wizyta w Muzeum Wybuchu Atomowego, przejazd do Kawasaki. Obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie. Tokio, Msza św. w Katedrze Najświętszej Maryi Panny, ogród samurajskiej rodziny Higo Hosokawa, pałac cesarki fosa, przerwa na obiad, transfer na lotnisko Narita, odlot do Warszawy. Powrót do Zabrza. Zakończenie pielgrzymki.
ŚWIADCZENIA:
• bilety lotnicze na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa (LOT)
• transfery z i na lotnisko w Tokio
• noclegi w hotelach 3*/4* w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
• wyżywienie wg programu
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
• bilety na przejazdy pociągami zgodnie z programem
• przejazdy mikrobusem lub autokarem zgodnie z programem
• opłaty za przewodników lokalnych
• ubezpieczenie KL i NNW Cena nie obejmuje: • dopłaty do pokoju 1-osobowego (3500 PLN)
• przesyłania bagaży, napiwków dla obsługi hotelowej, przewodników miejscowych, pilota, kierowcy (30000 JPY)
• napojów do posiłków
LO 79 10APR WAWNRT 2250 1830 #1
LO 80 20APR NRTWAW 2150 0540 #1
Kontakt
Duszpasterstwo Turystyki i Wypoczynku
Diecezji Gliwickiej